כיצד לעשות קידום אתרים בעזרת גוגל תמונות (ALT TEXT SEO)

המדריך המקיף לקידום אתרים בעזרת גוגל תמונות (ALT TEXT SEO) - ככה תוכלו לקבל תנועה אורגנית לאתר שלכם ממנוע חיפוש התמונות של גוגל

לא משנה באיזה פלטפורמה אתם עובדים היום, כולם כולל כולם צריכים לעשות אופטימיזציה (SEO) לתוכן שלהם. אנשים היום גולשים באינטרנט במהירות אינטנסיבית וללא סובלנות, לכן, נדאג לתפוס את צומת לב שלהם על ידי תמונות וסירטונים שהם יכולים לראות ואולי להישאר בדף שלנו עוד כמה שניות. על כל תמונה וסירטון אנחנו יכולים לעשות אופטימיזציה (ALT TEXT SEO), בעזרת זה, אנשים שימצאו את אותם התמונות בחיפוש של גוגל יוכלו להגיע ישירות לתוכן שלנו על ידי לחיצה על התמונה. 

גוגל תמונות (ALT TEXT SEO)

כל התוכן שאנחנו מייצרים באתרים שלנו היום יהיה מלא בתמונות וסירטונים למיניהם כדי להשאיר את הבנאדם באתר שלנו כמה שיותר זמן. וכל דבר שאנחנו מעלים צריך לעבור אופטימיזציה של SEO כדי לדאוג לקדם את האתר שלנו כמה שיותר במנועי החיפוש של גוגל. 

כאשר אנחנו מצרפים קבצים של תמונות לתוכן שלנו אנחנו צריכים לדאוג לקשר את המילות מפתח שלנו בפנים על מנת לקשר אותם למאמר שלנו.

כדי לקדם גם את התמונות שאנחנו משתמשים בתוכן שלנו בגוגל תמונות, חשוב מאוד להוסיף מילות ALT TEXT. טקסט Alt "הוא התכווצות של טקסט". זהו תיאור קצר בכתב של התמונה,. טקסט אלט כתוב היטב חשוב לנגישות האתר שלך ולייעול שלו מנועי החיפוש שלו (SEO). 

טקסט חלופי (Alt) נועד להעביר את המהות של התמונה כפי שהיא מתייחסת לתוכן של מסמך או דף אינטרנט. הוא נקרא בקול רם למשתמשים על ידי תוכנת קורא מסך, והוא מאונדקס על ידי מנועי חיפוש. הוא מוצג גם בדף אם התמונה לא נטענת, טקסט זה מסייע לכלי קריאת מסך לתאר תמונות לקוראים לקויי ראייה ומאפשר למנועי החיפוש לסרוק טוב יותר ולדרג את האתר שלך. 

מה צריך להיות רשום בטקסט חילופי?

טקסט חלופי (Alt Text) נועד לתת את התיאור של התוכן שלנו, לכן, אנחנו נרשום את טקסט שמתאר במילים את התוכן אשר אנחנו מעלים. לדוגמא: 

הטקסט הוא הסבר קצר של התמונה אשר קשורה לתוכן של המאמר עצמו.

איך מוסיפים Alt Text לתמונה לצורך קידום בגוגל תמונות? 

בצע אחת מהפעולות הבאות:
1. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על האובייקט ובחר ערוך טקסט Alt.
2. בחלונית Alt Text, הקלד 1-2 משפטים בתיבת הטקסט כדי לתאר את האובייקט והקשר שלו למי שאינו יכול לראות אותו.

למה האופטימיזציה של התמונות חשובות כל כך?

אחרי שעברנו על מזה Alt Text ואיך משתמשים בו לקידום בגוגל תמונות, בואו נבין למה זה כל כך חשוב לדירוג האתר שלנו.

| נגישות – בשנת 1999 פרסמה W3C את הנחיות הנגישות לתוכן אינטרנט 1.0 שלה כדי להסביר כיצד להפוך את התוכן לנגיש יותר עבור משתמשים עם מוגבלויות. אחת ההנחיות הללו הייתה "לספק תחלופה לתוכן וויזואלי".

פירוש הדבר שכל דפי אינטרנט הכוללים תמונות, סרטים, צלילים, יישומונים, וכ'ו, צריכים לכלול מידע שווה ערך לתוכן שלו. למשל, נניח שדף אינטרנט מכיל תמונה של חץ כלפי מעלה המקשר לתוכן עניינים. טקסט שמתאר את הפעולה יכול להיות "עבור לתוכן העניינים". זה יאפשר למשתמש עם קורא מסך או טכנולוגיה מסייעת אחרת להבין את מטרת התמונה מבלי לראות אותה.

במילים אחרות, טקסט alt עוזר להבטיח שהתוכן החזותי שלך נגיש לכולם.

| תנועת גולשים מגוגל תמונות – אחד הדברים החשובים ביותר שתמונת Alt Text יכולה לעשות בשבילכם היא להפוך את התמונות שלך לתוצאות חיפוש מקושרות המופיעות בתמונות Google או כחבילות תמונה. חבילות תמונות הן תוצאות מיוחדות המוצגות כשורה אופקית של קישורי תמונות שיכולים להופיע בכל מיקום אורגני.

תמונות שמופיעות בתמונות Google או בחבילות תמונה מספקות דרך נוספת לקבל אורחים אורגניים. זה יכול לגרום לאלפי מבקרים נוספים – לפחות זה קרה במקרה של HubSpot. החל משנת 2018, צוות הבלוג של HubSpot יישם אסטרטגיית SEO חדשה, שחלקה התמקדה באופן אינטנסיבי יותר באופטימיזציה של טקסט תמונה חלופי.

זה עזר להגדיל את תעבורת התדמית של הבלוג ב -779% תוך פחות משנה, מה שהוביל ל -160,000 צפיות אורגניות נוספות. תוכל לקרוא עוד על הצלחת הצוות בפוסט זה בבלוג.

אהבתם את המאמר הזה? תקראו גם:
– מדריך קישורים פנימיים: למה זה כל כך חשוב ואיך עושים את זה כמו שצריך?

– אבטחת אתרי וורדפרס – 7 טיפים למניעת פריצות באתר הוורדפרס שלכם


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
24
+1
43
+1
56
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button