13 שיטות Black hat SEO (בלקהאט) שפוגעות בדירוג האתר שלכם

גוגל מונעים ממקדמי אתרים להשתמש בשיטות Black hat SEO (בלקהאט) ודואגים שאתרים איכותיים יככבו בתוצאות החיפוש שלהם ולכן הם מורידים דירוג ואף מסתירים לחלוטין אתרים בעל איכות ירודה/אתרים פוגעניים/אתרים שעוברים על תנאי השימוש של גוגל.

במדריך קידום אתרים זה נסקור את רשימת השיטות Black hat SEO  (בלקהאט) המסוכנות והפעולות העיקריות שמהן יש להימנע כמו מאש


אל תגידו לא ידעתי לא שמעתי ותזהרו משיטות הBlack Hat SEO (בלקהאט) הבאות שמופיעות כאן במדריך קידום האתרים הזה שיצרנו במיוחד עבורכם👇

1. תוכן לא מקורי:
לא שיטת בלקהאט אבל היה חשוב לי לציין אותה להתחלה עקב הפופולאריות שלה… הרבה משווקים בתחילת דרכם סבורים שזה לגיטימי לשכפל תוכן ממקורות חיצוניים, ולתת קרדיט לבעל התוכן המקורי בתחתית המאמר.

שגוי מאוד!

גוגל "מענישים" אתרים עם תכנים משוכפלים רבים ורוצים כמובן תוכן מקורי ואיכותי בלבד ולא מאות גרסאות של אותו התוכן שמציפות את מנועי החיפוש.

"ואם אני עושה לתוכן שכתוב?"
תלוי מאוד איך אתם משכתבים גם את התוכן… הרבה משווקים בתחילת דרכם מנסים קיצורי דרך כמו spinrewriter בכדי לשכתב תכנים אוטומטית.

מערכות כאלה משנות בעיקר גרסאות של מילים בלבד, לדוגמא במקום שיהיה רשום "איך" אז המערכת משנה ל "הכיצד" וברוב המקרים זה גם פוגע משמעותית באיכות התוכן עצמו וגורמת לו להראות מוזר.

זה גם לא יעיל בתאכלס… גוגל קולטים את זה.

אם אתם משכתבים תוכן חשוב לשנות את מבנה התוכן ולרשום הכל בסגנון ושפה שונים לחלוטין בכדי להראות מקורי.

לסיכום: גם אני השקעתי בכתיבת מדריך קידום אתרים זה כ4 שעות כתיבה ווידאתי ששום תוכן לא משוכפל אז אל תתעצלו.

 

2. קליקבייט – תוכן לא איכותי:

לא שיטת בלקהאט אבל היה חשוב לי לציין אותה להתחלה עקב הפופולאריות שלה… עוד טיפה ונלך לשיטות הרציניות.

טוב, אז כתבתם "מאמר" עם 100 מילים בקושי ופשוט לינק אפיליאייט בתחתית? זה ברוב המקרים תוכן דל ולא איכותי למטרה אחת בלבד, לחיצה על קישור השותף.

דף כזה סביר שיקודם פחות.

תוכן משוכתב אוטומטית כפי שהוסבר מקודם או תוכן משוכפל חלילה גם מהווים תוכן לא איכותי באתר.

תכנים לא איכותיים נוספים לפי המדריך לקידום אתרים:

– תוכן לא ברור
– תוכן עם פסקאות קצרות מדי
– תוכן לא קריא לדוגמא פונטים או צבעים שמקשים על הקריאה
– תוכן ללא H1 -H2
– תוכן מוסתר עם Iframe (לרוב בשיטות בלקהאט)
– תוכן פוגעני (גזענות/הונאה/מכירת מוצרים לא חוקיים ועוד…)

 

3. רכישת תנועה מזויפת לאתר:
תזהרו עם זה מאוד!
יש כמות עצומה של מוכרים ומקדמי אתרים בחיתולים שמכירים שיטות מיושנות של Black hat SEO (בלקהאט) ברחבי הרשת שיציעו לכם תנועה ממוקדת של עשרות ואפילו מאות אלפי אנשים (רובוטים) לאתר שלכם, הם יגידו לכם שהתנועה אותנטית ואנושים ואפילו יתחייבו לזה וכל זה במחירי רצפה של 5-10 דולרים בודדים

תפעילו את הראש שלכם… זה לא אפשרי להביא כמות כזאת מאסיבית של מבקרים ולהתחייב לה במחירים כאלה!

הם לרוב עובדים עם תוכנות שמזרימות תנועה מזויפת לאתר שלכם!

ולמה זה מסוכן אתם שואלים?
גוגל מחשיכים אתרים כאלה לחלוטין ומענישים אותם!

לא רק זה…
תנועה מזויפת תשבש לכם את כל נתוני האתר ואת הפיקסלים והאופטימיזציות שלכם ויהיה קשה מאוד להשתקם לאחר מכן…


איך לחסום תנועה מזויפת?

בוורדפרס ניתן להתקין תוסף בשם Booter – Bots & Crawlers Manager שחוסם בוטים אוטומטית וגם אם יש לכם אותו עדיין אל תרכשו תנועה מזויפת!
Booter Bots & Crawlers manager SEO קידום אתרים תוסף וורדפרס בלקהאט

 

4. Keyword Stuffing:
Keyword Stuffing זאת שיטת Black hat SEO  (בלקהאט) עתיקה פוגענית ולא יעילה שכל מטרתה היא לקדם מונח חיפוש על ידי העמסת המונח בתוך תוכן המאמר.

לדוגמא:
דחיסת מילות מפתח מונחי חיפוש קידום אתרים SEO BLACK HAT בלקהאט

אז מעוניינים לקדם את מונח החיפוש "Custom Cigar Humidors"… זאת ממש לא הדרך לעשות זאת.

גוגל לא עובדים כמו יוטיוב או אינסטגרם, בגוגל רוצים קודם כל תוכן איכותי, מאמר צריך להכיל את מונח החיפוש בצורה אותנטית ונעימה לעין.

יש להטמיע את מונח החיפוש מספר פעמים ועם קשר לגוף המאמר ולא בצורה מוגזמת.

ניתן לעקוב אחר כמות החזרה של מונח במאמר ולוודא שהיא לא מוגזמת/מעטה מדי בעזרת תוסף וורדפרס Yoast SEO

לסיכום: גם אני כרגע רושם מונחים כמו "מדריך קידום אתרים" אבל אני דואג שהמונחים מוטמעים באותנטיות בגוף המאמר ממש כפי שאני עושה כרגע 😉

 

5. רכישת קישורים (BACKLINKS) "רעים":
אז הבנתם כבר שקישורים חיצוניים שמובילים לאתר שלכם טובים לדירוג הSEO שלכם ולתנועה לאתר שלכם? מצויין!

א-ב-ל
וזה אבל גדול…

כמו שיש לא מעט אנשים שמוכרים תנועה מזויפת ככה גם יש לא מעט אנשים שמוכרים לינקים "רעים" בזול מאתרים שכלל לא מאונדקסים דבר שיגרום לגוגל להוריד חשיפה לאתר שלכם משמעותית.

מספיק 10 קישורים "רעים" ואתם צפויים לקבל מכה חזיתית בחשיפה של האתר שלכם כ"עונש" מגוגל.

איך יודעים להבדיל בין קישור רע לקישור טוב?
נתחיל עם לשאול את עצמנו שאלה פשוטה, "האם אני הייתי לוחץ על הקישור הזה?"… אם התשובה היא בוודאות לא אז יש כאן נורת אזהרה ראשונה.

 

 • איכות האתר שבו נמצא הקישור:
  אתר דל בתוכן או תוכן משוכפל זול ולא מזמין לא מעניין ולא בעל ערך כנראה שהקישור בו הוא לא איכותי גם. כנ"ל אתר ללא תעודת SSL או מבנה אתר בסיסי
 • דירוג SEO של האתר שבו נמצא הלינק:
  הרבה מוכרים ימכרו לכם לינקים מאתרים עם דירוג SEO נמוך מאוד או ללא תנועה בכלל, במקרים מרגיזים אף יותר באתר שכלל לא מאונדקס. לינק באתר כזה זה לינק  "רע"


בניית קישורים רעים בלקהאט SEO מתוך חשבון monitor backlinks (אתר לניתור קישורים)


שימו לב שיש נוכלים שאת האתר עצמו מאנדקסים אבל את הדף הספציפי שנוצר למטרת הקישור שלכם הם לא מאנדקסים מכיוון שהם יודעים שהתוכן הדל שבו יפגע להם באיכות האתר.

 

 • איכות התוכן שבו נמצא הקישור:
  קישור שמופיע ללא קשר למלל הדף מזוהה מידית כקישור "רע" שנוצר למטרת בניית קישורים בלבד. התוכן צריך להיות מקורי ובעל ערך לקורא אותו והקישור צריך להופיע בצורה אותנטית ועם קשר לתוכן הדף.
 • ספאם:
  יש את החוצפנים ביותר שמספימים פורומים ושמים את הקישור לאתר שלכם בתגובות… מיותר לציין ששיטת שיווק כזאת מגוחכת פוגענית ולא יעילה.
 • PRIVATE BLOGS NETWORK (PBN):
  קישור בבלוג מרשת בלוגים שמסומנת על ידי גוגל כ"חוות קישורים" זה קישור "רע" יש דרך נכונה ודרך לא נכונה לעבוד עם רשתות בלוגים וחשוב לבחור במקדם אתרים שיודע את הדרך הנכונה.
 • קישור מוסתר:
  אחת מיני שיטות Black hat SEO (בלקהאט) מיושנות בה מטמיעים קישור בדף באתר ללא קשר לתוכן האתר ומסווים את הלינק, קישור כזה נקרא כמובן קישור "רע" ולא איכותי שיפגע לנו בדירוג האתר.
 • קישורים שבורים:
  בני אדם עושים גם טעויות מפעם לפעם, בניתם בעבר קישור לאתר ודף שאותו קידמתם כבר לא קיים והקישור מוביל לדף 404? זה כמובן קישור "רע"

עכשיו, אחרי שזיהינו את הקישורים שפוגעים לנו באתר אנחנו צריכים לתקן/להסיר אותם כפי שאני מלמד בקורס הSEO שלי

 

6. ריבוי של Iframes "רעים":

Iframe זאת פיסת קוד לצורך הטמעה של תכנים חיצוניים באתר או לצורך הסוואה של קבצי קוד באתר (לרוב בשיטות בלקהאט) Iframe לא מאונדקס שמכיל בתוכו פיסת קוד "זדונית" לדוגמא קישור שותף בשיטת (Cookie Stuffing) עלול לפגוע בדירוג האתר או הדף בו הוא נמצא הרבה פעמים Iframe לא יזיק לאתר לדוגמא הטמעה של סרטון, אבל Iframe לא מאונדקס שמכיל בתוכו פיסת קוד סמויה עלול לפגוע באתר.

לכן ניתן או להסתיר את אותו Iframe מהבוטים (crawlers) השונים של גוגל או לאנדקס אותו ולהפוך אותו לידידותי למנועי החיפוש כמו הטמעה של סרטון

 

7. אי התאמה לניידים:
טעות נפוצה היא יצירת אתר לא רספונסיבי ולא נוח לשימוש בניידים והטעות הזאת קריטית לדירוג האתר שלנו

 

8. Cloaking (הסוואת תוכן):
שיטת בלקהאט שנועדה לעשות מניפולציה למנועי החיפוש ולגרום לגוגל לראות תוכן X בדף בזמן שבפועל מבקר אנושי שנכנס לאותו הדף רואה תוכן Y.

9. תכנים פוגעניים:
תכנים גזעניים/לא חוקיים/פייק ניוז/תכנים פוגעניים וכו
מטבע הדברים גוגל רוצים לשמור על חווית משתמש חיובית ובטוחה למשתמשים שלה ומונעת חשיפה של אתרים בעלי תוכן זה לפי ה Abuse Program Policies and Enforcement שלה
למידע נוסף: https://support.google.com/docs/answer/148505?hl=en

 

10. Redirects (הפניות):
הפניה של כתובת אתר א לכתובת אתר ב.
טעות נפוצה של משווקים מתחילים שמנסים להתחכם היא לעשות הפניות קישורים באתר

לדוגמא: בעל אתר ראה שמאמר באתר שלו על דיאטה הגיע לראש תוצאת החיפוש ומביא תנועה של אלפי מבקרים חדשים כל חודש.

אותו משווק חשב לעצמו "אם כל התנועה הזאת תגיע ישירות לדף מכירה שלי של קורס דיאטה יהיה לי נכס דיגיטלי על סטרואידים!" ואז הפנה את המאמר לכתובת דף המכירה שלו בשפה המקצועית עשה Redirect.

עכשיו, כל מבקר שנכנס לקרוא את המאמר בגוגל מועבר מידית לדף המכירה ישירות לרכישת מוצר!

ו… תוך זמן קצר הדף שלו נעלם לחלוטין מתוצאות החיפוש בגוגל, וזהו, הלך הנכס.

וזה מה שקורה כשעושים הפניות ומטעים את משתמשי גוגל, וזה הגיוני סה"כ, אם אדם רואה בתוצאות החיפוש מאמר על דיאטה אותו אדם רוצה לקרוא מאמר על דיאטה, הפניה ישירה לדף מכירה ולא למאמר זאת הטעיה לא אתית ועבירה על תנאי השימוש של גוגל.

 

11. העלאת תמלילים של סרטוני יוטיוב לאתר  Gibberish/Scraping content:
תמיד משעשעים אותי כל העצלנים ומחפשי קיצורי הדרך הקלים… שיטה נפוצה נוספת להעלאת תוכן במהירות לאתר היא הורדת תמלילים(Transcript) קיימים מסרטוני יוטיוב והעלאה שלהם לאתר
תמליל סרטוני יוטיוב למאמר בוורדפרס שיווק תוכן משוכפל

נתחיל מהעובדה שתרגום אוטומטי לסרטוני יוטיוב לרוב לא ברור ולא מסודר ונראה כמו ג'יבריש ונמשיך לעובדה שזה תוכן קיים שהועלה לאתר ששוכפל ממקור חיצוני במקרה הזה יוטיוב.

הרבה אנשים טוענים שזה לגיטימי אבל הגיון בריא טוען אחרת… הרי אם זה יהיה פופולארי אז לא מעט אנשים יעתיקו את התמלילים של אותם סרטונים שוב ושוב + גוגל יתחילו לנקוט בפעולות בנושא.

עונש מגוגל על תוכן משוכפל של תמליל סרטון יוטיוב למאמר SEO בלקהאט
עדות משתמש בפורום Black Hat SEO שהעלה תמלילים אוטומטיים לאתר חדש ונחסם כמעט מידית על ידי גוגל

שימו לב שתוכן משוכפל יכול להתבטא במספר דרכים ולא מחייב להעתיק תוכן ממאמר למאמר, גם תוכן קיים שנמצא בפלטפורמה אחרת או בווריאציה אחרת נחשב כתוכן משוכפל לפי Site-wide matches של גוגל.
במקרה של תמלילי יוטיוב… יוטיוב זה גוגל, וגוגל מכירה את התוכן של עצמה ומזהה העתקים של התוכן שלה.

 

12. טקסט מוסתר:
טקסט מוסתר הוא טקסט בצבע זהה לרקע שהאתר או מחוץ למסך או מאחורי תמונה, המוטמע לרוב ב- CSS (קוד האתר) כדי להסתיר אותו מהמשתמשים, או אפילו בעזרת פונט בגודל אפס. הדבר מטעה, אך משמש לעתים למילוי מילות מפתח; משווקים רבים יספקו רשימות ארוכות של מילות מפתח בהן רצו שהתוכן שלהם ידורג ב- SERP.

אבל מה שאנחנו מדברים עליו כאן הוא ניסיון ברור להסתיר טקסט לחלוטין, וזה לא חל על טקסט שנמצא באקורדיון, בכרטיסיות או נטען באופן דינמי באמצעות JavaScript. מהצד שלנו, אנחנו בהחלט לא ממליצים להוסיף טקסט מוסתר לדפים שלך. סורקי מנועי חיפוש הרבה יותר מתוחכמים עכשיו ומבינים שאתה מנסה לדחוס מילות מפתח (Keyword Stuffing).

לסיכום: אין שום צורך להסתיר טקסט וניתן להיות טיפה יצירתי ולשלב מונחי חיפוש רלוונטיים כמו "מדריך קידום אתרים" שהוספתי כרגע ומבלי להסתיר אותו (מונח זה מוטמע במאמר 7 פעמים לפי הנחיית Yoast SEO)

 

13. שינוי תוכן מקודם:
אם חשבתם לעצמכם "אוקי, לעשות הפניה מדף מקודם אסור לי, אז אולי פשוט אשנה את המאמר באותו הדף ברגע שהוא מקודם או שאטמיע עליו את דף המכירה שלי ואז זה יעבוד"

התשובה היא חד משמעית לא!
זאת גם שיטת Black Hat Seo (בלקהאט) מיושנת וגוגל יראו מהר מאוד שכל תוכן האתר שונה והחשיפה של הדף תפגע מידית.

=============================================

טוב חברים יקרים זה הכל לבינתיים אני מקווה מאוד שהמדריך קידום אתרים הזה היה שימושי עבורכם ועכשיו נמשיך לקורס SEO המלא לראות איך הכל עובד בצורה פרקטית 🙂

בברכה,
ג'ון אלגורט חתימה SEO


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
16
+1
0
+1
34
+1
0
+1
74
+1
0
+1
20

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button