גוגל: רשימת הקישורים המקיפה של אפליקציות גוגל

גוגל היא חברה עצומה בעלת מנוע החיפוש הגדול ביותר באינטרנט, אבל היא גם מציאה המון אפליקציות חינמיות כמו גוגל דרייב, גוגל דוקס ועוד.

גוגל היא החברה הטכנולוגית הגדולה ביותר בעולם המתמחה בשירותים ותוכנות הקשורות לאינטרנט. במאמר הבא אנחנו נעבור על כל הכלים והשרותים שגוגל מציאים לנו כמו גוגל דוקס, גוגל דרייב, חלק בחינם וחלק קרוחים בתשלום. גוגל מאפשרת לנו למצוא מידע על כל נושא בעולם בלחיצת כפתור אחת, למרות שיש עוד מנועי חיפוש באינטרנט כמו Bing ו- Yahoo, ללא ספק גוגל מנצחת את כולם. גוגל מייצרת גם לא מאת תוכנות למחשב ולפלאפון אשר עוזרות לנו בכל תחומי החיים והעבודה שלנו. לכן החלטנו לעשות רשימה אם הסבר על התוכנות של Google Workspace.

רשימת כלים ושירותים של גוגל

1.Gmail Gmail זה שירות מיילים חינמי של גוגל אשר גם תומכת בשימוש בלקוחות דוא"ל באמצעות פרוטוקול ה IMAP ו – POP. לשירות זה ניתן להיכנס דרך דפדפן או אפליקצייה מיוחדת. נכון להיום יש יותר מ-4 ביליון משתמשים בשירות המיילים של גוגל.

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

מה שכל כך מיוחד במייל של גוגל זה שהחשבון שלך תמיד יהיה מקושר לכל האתרים שבבעלי גוגל כמו YouTube מה שאומר שברגע שאתה מחובר לחשבון שלך כל אותם האתרים מסונכרנים ביחד ונותנים לך גישה אוטומטית לחשבון שלך.

>> https://www.google.com/gmail2.Meet –
גוגל מית הוא שירות וידיאו ותקשורת שפותח על ידי גוגל, והיא אחת בתוכנות שאמורות לתת תחליף לכלים Google Handouts ו-Google Chat. השירות של התוכנה הוא חינמי לכולם ואפשר לבצע שיחה של עד 100 איש ועד 60 דקות לפגישה. 

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

המאפיינים העיקריים של האפלקציה הם:
| – התאמת אור באינטרנט למשתמשי Meet.
| – תכונה המופעלת על ידי Autozoom AI, כדי לשמור על המיקוד על אנשים במהלך פגישות.3.Chat – 
תוכנת תקשורת אשר פותחה על ידי גוגל, ומיועדת לצוותים שמספקת הודעות ישירות וחדרי צ'אט בצוות, יחד עם פונקציית העברת קבצים המאפשרת שיתוף תוכן דרך Google Drive. בעבר גוגל הצהירו שיבטלו את השירות אבל החליטו להשאיר אותו בכל זאת.

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

אחת התכונות המעניינות של Google Chat היא שאתם יכולים לשוחח בצ'אט עם האפליקציות שלכם. הם יכולים לעזור לכם להזמין פגישות, למצוא טיסות, לסקר את הצוות שלכם, לבדוק את לוח השנה, לבקש פסק זמן ועוד.

4.Celender – אפלקציית יומן לניהול זמן באינטרנט וכאפליקציות מובייל לפלטפורמות אנדרואיד ו- iOS. יומן Google מאפשר למשתמשים ליצור ולערוך אירועים אשר עוזרים לנהל את הזמן שלכם. לוח השנה מיועד לצוותים, כך שקל לשתף את לוח הזמנים שלך עם אחרים וליצור לוחות שנה מרובים שאתה והצוות שלך יכולים להשתמש בהם יחד.

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

זה הלוח שנה הכי טוב להשתמש בו, מהסיבה שזהו לוח השנה המוגדר כברירת מחדל בטלפוני אנדרואיד. זה מאוד פשוט ליצור אירועים חדשים בין אם אתם בטלפון או במחשב, והכל תמיד נשאר מסונכרן, לא משנה באיזה אזור זמן אתם נמצאים.


5. Drive –  גוגל דרייב הוא אחד השירותים הכי פופולארים של גוגל המאפשר למשתמשים לאחסן קבצים בענן, לסנכרן קבצים בין מכשירים ולשתף קבצים. כדי להשתמש תיגשו ל- גוגל דרייב באינטרנט על ידי הקישור drive.google.com או באמצעות אפליקציית אנדרואיד בחינם. תוכלו גם להציג את הקבצים שלכם דרך תיקיית דרייב במחשב שלכם עם גוגל דרייב, אחרי שהורדתם את התוכנה למחשב. 

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

יש כמה מאפיינים מיוחדים שמציאה גוגל דרייב שהופך אותה לאפליקציה מושלמת לאחסון ושיתוף קבצים. האפליקציה מתואמת עם עוד אפליקציות שונות אשר נותנת לכם את האפשרות:
| ערוך תמונות וסרטונים.
| צפה בקובצי PDF.
| חתום על מסמכים חשובים באופן אלקטרוני.
| צור מערכי שיעור ערוך קבצי שמע.
| המרת קבצים וכל כך הרבה יותר.

>> https://www.google.com/drive


6. Docsגוגל דוקס היא אפליקציה שדומה ל-Word רק שהיא עובדת דרך דפדפן אינטרנט. היא מאפשרת לכם ליצור ולעצב מסמכים ולעבוד עם אנשים אחרים. גוגל דוקס מגיע עם אפליקציית גיליונות אלקטרוניים, המאפשרת לבנות מצגות והכל בחינם. גוגל דוקס תאפשר לכם לעשות יותר מכתיבה ועריכה פשוטה, האפליקציה פועלת עם כל הדפדפנים המרכזיים והיא מאפשרת לכם לייצור מסמכים באמצעות תבניות מוכנות מראש.

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

הנה עוד כמה מאפיינים של גוגל דוקס:
| ניתן להוסיף גופנים.
| תבניות חינמיות לשימוש.
| סרגל תוכן עניינים.
| יצירה או הסרה של כותרות.
| אפשרות ליצור תיקייה.
| כלי מחקר מיוחד.

>> https://www.google.com/docs/about


7.SheetsSheets היא תוכנית גיליונות אלקטרוניים הנכללת כחלק מחבילת Google Docs. התוכנה נותנת את האפשרות למשתמש לבנות טבלאות נתונים ושיתוף שלהם עם אנשים אחרים. Google Sheets תומך בנוסחאות תאים הנמצאות בדרך כלל ברוב חבילות הגיליון האלקטרוני של שולחן העבודה. ניתן להשתמש בפונקציות ליצירת נוסחאות של נתונים וחישוב מחרוזות ומספרים.

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

התוכנה מושלמת לבעלי עסקים ומנהלי עובדים אשר צריכים לשמור ניתונים. כמו למשל, מוצרים ומשכורות. יש כמה תכונות מעניינות ש- Sheets יכול לעשות.
| שלחו אימייל כשאתם מוסיפים הערה על אחת המשבצות.
| אתם יכולים להעזר בתרגום כדי לתרגם כל שפה.
| יש לכם את האפשרות לחשב ולסכם את המידע בטבלאות.

>> https://www.google.com/sheets/about


8. Slides – Slides היא תוכנית מצגת חינמית שמספקת אפשרויות בסיסיות להצגת שקופיות, החל מלעצב טקסט ולהוסיף תמונות ועד להשתמש בפריסות ועיצובים. התוכנה כוללת גם כלי מצגת מתקדמת יותר כמו יכולת פרסום באינטרנט ושיתוף מידיי.

גוגל: רשימת הקישורים וכלי שיתוף פעולה המלאה כמו גוגל דרייב וכמו גוגל דוקס

מה שמיוחד בתוכנות של Google היא העובדה שאין צורך להוריד או להתקין שום קובץ במחשב שלכם, התוכנה הזאת עובדת ישירות דרך הדפדפן שלכם, היא מתואמת לרוב הדפדפנים הפופולארים שיש היום ואפילו מותאמת לפלאפון הנייד שלכם.

 

>> https://docs.google.com/presentation


9.Forms Forms היא תוכנה חינמית המאפשרת לכם ליצור סקרים, חידונים, ועוד. זהו כלי רב תכליתי שניתן להשתמש בו לדברים שונים, החל מאיסוף RSVP לאירוע ועד ליצירת חידונים. 

התוכנה Forms עובדת בשביל ליצור סקרים בקלות ובמהירות, מאחר שהם מאפשרים לך לתכנן אירועים, לשאול שאלות מהעובדים או הלקוחות שלכם ולאסוף מידע מגוון בצורה פשוטה ויעילה.


10. Sites Sites היא תוכנה לבניית אתרים בחינם מ- Google. עד לנקודה מסוימת. אתם לא תחויבו על שימוש בתכונות או שירותי תמיכה כמו באתרים אחרים, אבל יש חיוב לאחר שתגיעו למקסימום האחסון המותר. ותצטרכו לשלם עבור הדומיין שלכם אלא אם כן לא תרצו להשתמש בדומיין שהוקצה לך על ידי Google Sites.

תכונות נוספות של Google Sites.
| ערכות נושא, תבניות, דפי אתרים ופריסת עיצוב עמודים.
| הטמעת חלקים והטמעת כתובת URL.
| העלאת תצוגת קבצים ותיקיות.
| פריסת עיצוב חומרים.
| עריכה משותפת בשידור חי.
| שילוב של Google Drive.

>> https://sites.google.com


11. CurrentsCurrents הוא לוח מודעות דיגיטלי שיכול לעזור לעובדים באותו מקום עבודה לשוחח בצ'אט, לשתף קבצים ולהישאר מחוברים. בעזרת Google Currents, עובדים יכולים לפרסם הודעות משלהם ולעקוב אחר הודעות חשובות המשותפות ברחבי החברה.

התוכנה הזאת עובדת כמו רשת חברתית של העבודה, בה העובדים יכולים לשתף אחד את השני בתמונות, ליצור פוסטים, להגיב, לעשות לייק, לשתף, ועוד. ניתן להשתמש בתוכנה בחינם לזמן מוגבל אך השירות המלא קרוח בתשלום.

>> https://workspace.google.com/products/currents


12. Keep – צרו רעיונות באמצעות הקול שלכם, הוסיפו תמונות להערות, סמנו משימות מרשימת המטלות שלכם ועוד. בעזרת Google Keep תוכלו ליצור, לשתף פעולה עם אנשים בהערות וברשימות. שמרו על סנכרון בין כל המכשירים שלכם, כדי שההערות והרשימות שלכם לא ילכו לאיבוד, ויהיו אתכם בכל מקום שאתם נמצאים.

השימוש בתוכנה מתאים לאנשים שאוהבים להקליט הודעות מאשר לכתוב, אם כל הקלטה שאתם יוצרים התוכנה הופכת אותם לטקסט שאפשר לשלוח או לאחסן. כמו כן, יש לכם את האפשרות לצלם כיתוב בעזרת המצלמת פלאפון שלכם ולהפוך את זה לטקסט.

>> https://keep.google.com13.Apps Script –
זוהי פלטפורמת פיתוח אפליקציות מהירה שמאפשרת ליצור יישומים עסקיים המשתלבים עם Google Workspace במהירות ובקלות. אתם כותבים קוד ב- JavaScript מודרני ויש לכם גישה לספריות מובנות של אפליקציות מועדפות ב- Google Workspace כמו Gmail, לוח שנה, Drive ועוד.

התוכנה היא חינמית לחלוטין והנה כמה מהמאפיינים שלה:
| ניתן להוסיף תפריטים, ותיבות דו -שיח.
| כתוב פונקציות ומאקרו מותאמים אישית עבור Google Sheets.
| פרסם אפליקציות אינטרנט – עצמאיות או מובנות ב- Google Sites.
| אינטראקציה עם שירותי Google אחרים, כולל AdSense, Analytics, לוח שנה, Drive, Gmail ומפות.


14.
Jamboard Jamboard היא תוכנת תצוגה חכמה המאפשרת להכניס תמונות מחיפוש בגוגל, לשמור את העבודה בענן באופן אוטומטי השתמשו בכלי זיהוי כתב היד בעזרת האצבע שלך-ממש כמו לוח לבן. נועד לעבודה בטאבלטים או כל לוח מגע.
הנה כמה מהמאפיינים של התוכנה Jamboard:
| לכתוב ולצייר בעזרת החרט המצורף.
| חפשו בגוגל והוסיפו תמונות או דפי אינטרנט.
| לגרור ולשנות את גודל הטקסט והתמונות בעזרת האצבע.
| ציירו כל דמות או אובייקט.

| טכנולוגיית זיהוי תמונות ממירה את הסקיצה שלכם לתמונה מלוטשת.

>> https://jamboard.google.com


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
18
+1
67
+1
38
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button