ככה תוכלו למנוע קליקים מזויפים (הונאת קליקים) בקמפיין הגוגל אדס שלכם

פרסום בגוגל אדס זה נשמת אפו של עסק מצליח אבל מה עושים כשיש קליקים מזויפים או שנופלים בחוות קליקים? הבעיה העיקרית היא שהמודעות של Google מוגדרת, בשילוב עם אופן הפעולה של תשלומים ותנועה, היא פתוחה למדי להונאות ולניצול על ידי משתמשים של צד שלישי עם כוונה זדונית.

קליקים מזויפים (הונאות קליקים) זאת תופעה לא חדשה לצערי, זה נעשה על מנת לחבל בעסקים, להגביל את החשיפה ואחוזי ההמרה בפועל, וברוב המכריע של המקרים להעלות את עלויות הפרסום של המתחרים גבוה כל כך שהם כבר לא יכולים להרשות לעצמם לשווק. 

 
זה מה שמכונה "הונאת קליקים" וזה תרגיל זדוני מסחרי ונעשה בעיקר על ידי המתחרים (אני אישית מאיים כלכך על המתחרים שלי ברמה העסקית שהם עושים את זה כל הזמן), חוות קליקים, ושימוש בבוטים, כדי לנטרל את ההשפעה שלך בשוק ואפילו להוציא אותך מחוץ למשחק במידה מסוימת.
אבל איך אפשר לעצור את זה?
 
האמת היא שאתה לא יכול לעצור את כל זה, תצטרך להתמודד עם קליקים מזויפים מדי פעם, לא משנה מה אתה עושה, עם זאת, ישנן דרכים שמאסיבית מקלים את הנזק, ובמקרים מסוימים אפילו נלחמים בחזרה בהונאה.


הבנה של הונאת הקליקים

הרעיון הכללי מאחורי הונאת קליקים הוא ליצור קליקים רבים כמו תנועה מזויפת הרבה דרך גוגל/פייסבוק לאתר או לעסק בצורה ממוקדת.


מהי תנועה מזויפת?

 תנועה מזוייפת היא ביקורים באתר היעד או שהם קצרים מאוד (פחות מדקה) או לא משרתים מטרה לוגית או ברורה, עושים דברים כמו גלילה למעלה ולמטה בדף הראשי במהירות ועוזבים, לחיצה על הלוגו 3-4 פעמים ועזיבה , וכן הלאה.


איך עושים את זה?

 ישנן 3 דרכים עיקריות לייצר טראפיק מזוייף:
 
1. בוטים
אלה הם בדרך כלל סקריפטים אוטומטיים או תוכניות המופעלות על מחשבים לא מאוישים או תיבות וירטואליות אשר מתוכנת לבצע משימות פשוטות כגון מיקוד מודעות דואר זבל לחיצה עליהם. ישנן דרגות שונות של אינטליגנציה ומשימות שהבוט מסוגל, עם זאת, הן מוגבלות על ידי אלגוריתמים וניתן להביס אותן על ידי האינטליגנציה האנושית.
 
2. חוות הקליקים הארורות
אלו הן חברות הונאה קטנות, בדרך כלל ממוקמים במדינות עולם שלישי, אשר מעסיקות אנשים לשבת מול מחשב במשך 8-12 שעות ביום בכדי להספים או להקליק על מודעות, עבור משכורת קטנה מאוד. הם מתקשרים בדרך כלל על ידי המתחרים, ותאגידים גדולים, ועוד עסקים הונאה שעומדות להרוויח מן ההפסד שלך. ארצות פופולריות לחוות קליקים כוללות:
 • הודו
 • פקיסטן
 • בנגלדש
 • טורקיה
 • הפיליפינים
 • קניה
 • ניגריה
 • ונצואלה
אז להבא כשתפרסם בפייסבוק מודעה על גפילטעפיש ותקבל לייק מאחמד תבין שזה כנראה הונאה 😉
עם זאת, הם יכולים גם להגיע מחלקים שונים של מזרח אירופה, כמו גם צפון אפריקה ודרום אסיה.
 
3. עסקים יריבים
זה פחות או יותר מסביר את עצמו. אלה הם כמה עסקים אחרים, או בתחום שלך או בתחומים הקשורים קשר הדוק, אשר פשוט לקחו את הזמן כדי לעקוב אחר המודעות שלך להספים אותן וללחוץ עליהן. זה גם הפחות יעיל מה 3 דרכים, ומחייב משאבי חברה ואת הזמן להשקיע בזה, עם זאת, אם נעשה נכון, זה עדיין יכול להשפיע על עסקים ממוקדים.


מה המטרה של קליקים מזויפים?

עולם העסקים הדיגיטלי זה עולם של אדם לאדם זאב.
במילים פשוטות, המטרה היא לעלות לך משמעותית את תקציב השיווק בכדי שתפרוש.
הדבר המעניין הוא שמודעות בגוגל/פייסבוק הן דינמיות, כלומר, אתה לא משלם עבור מנוי אלא לשימוש, באמצעות קליקים או תנועה רשומים שנוצר. פירוש הדבר שכאשר אתה מעלה מודעה, ומישהו לוחץ עליה, המודעה יוצרת תנועה על ידי הפניית המשתמש המדובר לאתר שלך, דבר שעלול להוביל למכירה או רווח. ובכל פעם שמישהו לוחץ על המודעה שלך, גוגל או פייסבוק יחייבו אותך על כך.
המחירים משתנים בהתאם לשדה, המטרה, קהל היעד, התעשייה, האיכות, וכן הלאה, עם זאת, הם שם, ובכל פעם קליקים מזויפים יגיעו, ואתה מחויב כספית עבורם. יותר קליקים מזויפים, יותר כסף זה יעלה לך.


אבל גוגל לא אמור להגן מפני הונאת קליקים?

 בתיאוריה, כן, בפועל, ממש לא. הרעיון שמאחורי הפרסום בגוגל הוא שאתה מפרסם לכל מי שחיפש מונח חיפוש שאליו אתה מטרגט בגוגל או שהתעניין במונח חיפוש כלשהו בפייסבוק. כן, גוגל גם מטרגטת לפי קהלים של משתמשי פייסבוק רשומים. כל עוד יש להם חשבונות רשומים, הם יכולים להיות זבל של קליקים מזויפים. החדשות הטובות הן שאתה יכול למעשה להגן על עצמך לנקוט באמצעי זהירות כדי להבטיח כי תוכל למזער את הסיכון הזה ככל האפשר.
 

מה ניתן לעשות כדי למנוע קליקים מזויפים?

 יש, למעשה, לא מעט דברים שאתה, בתור משתמש ובעל עסק, יכול לעשות כדי להגן על מודעות פייסבוק שלך מפני הונאות קליקים. זכור, עם זאת, זה ידרוש ממך לצאת מאזור הנוחות שלך ולמעשה לשים לב אליהם כמעט כל הזמן, על מנת להיות לפחות 2 צעדים לפניהם.

 

 1. ללמוד מודעות גוגל
  יש מספר גבוה עד כדי גיחוך של אנשים שאינם יודעים איך בדיוק מודעות גוגל עובדות, למרות שהם כבר משתמשים בהם במשך שנים. גוגל עושה את זה קל מאוד וניתן ללמוד על מערכת המודעות שלהם וכיצד לגרום להן לעבוד לטובתך וגוגל אפילו משווקים קורסים אשר מלמדים כיצד להשתמש במודעות שלהם.

ישנם כל מיני הוראות, מידע, מאמרים, אפילו קורסים הזמינים לבעלי עסקים, כולם חולקים מטרה משותפת, לחנך את ההמונים לגבי מערכת המודעות וכיצד להשתמש בה. קרא את כל המידע, למד את כל מה שיש ללמוד עליהם, ואל תתבייש לרשום הערות, ייתכן שיהיה עליך להתייחס אליהם מדי פעם.

 

 1. תגיד לא למיקור חוץ
  זה יכול להיות מפתה פשוט לשלם לחברה אחרת כדי לטפל במודעות שלך בשבילך, ובצדק, אנחנו אוהבים לעבוד כמה שפחות עבור התוצאות הטובות ביותר, אבל זה הדבר הלא נכון לעשות כאן. אף חברה אחרת בעולם לעולם לא תהיה מסורה לעסק שלך כמוך, וגם לא תהינה מעוניינת בכך שתצליח כמו שאתה מעוניין.
 
עם זאת, אל תחשוב אפילו על התקשרות של חברה אחרת לטיפל במודעות שלך בגוגל וגם לא לניהל את המודעות שלך עבורך. לא משנה כמה מפתה ההצעה אולי נשמעת, לא משנה כמה הם מבטיחים, ולא משנה מה התוצאות או המספרים שהם דוחפים לך, פשוט תתתעלם מהם. כאשר זה מגיע לזה, דברים משתבשים, חברות אלה פשוט מושכות בכתפיים שלהן ואומרות שזה היה מחוץ לשליטתן, העברת אשמה שמאלה, ימינה, ומרכז.
 

זה לא הולך להיות קל, וזה ייקח לא מעט זמן, אבל תצטרך לוודא שאתה מטפל בכל היבט במודעות הפרסום שלך בגוגל/פייסבוק בעצמך, ללא התערבות חיצונית, מלבד התמיכה של גוגל במידת הצורך.

 

 1. היזהר מאוד מהקהלים שאליהם אתה מטרגט
  זה ממש המקום שבו הרוב המכריע של בעלי עסקים נכשלים. באופן אידיאלי, היית רוצה להגיע לאנשים רבים ככל האפשר, אולם בפועל, ככל שהקהל הרחב יותר, כך גדל הסיכון לחשיפה להונאת קליקים.
 

תסתכל טוב על העסק שלך ותכוון רק למיקומים הרלוונטיים באמת. אל תקח כאן חשיפות רחבות, פשוט תמשיך ישר לנקודה של היעד הדמוגרפי האמיתי והמצומצם, ותגדיר את המודעות שלך. גוגל עושה את זה ברור וקל מאוד, ואתה יכול להחליט מי רואה את המודעות ומי לא, אבל אתה צריך להיות ספציפי מאוד על זה, לא מעורפל ולא ניחושים.

 

 1. טרגוט למחשבים, ולא לניידים
  מודעות למחשב הרבה יותר יעילות ממודעות לנייד אך גם יותר יקרות, כמובן שבסביבת העבודה שלנו מול המחשב אנחנו נגישים הרבה יותר למודעות ותהליך האינטרקציה בין קהל היעד למודעות שלך אפקטיבי הרבה יותר אך יש גם הטבות וגם מגרעות לסיפור, מודעות מחשב יקרות בהרבה יותר ממודעות נייד, ככה שאם אתה מתכנן לפרסם רק למחשבים תתכונן לשחרר כספים.
 בנוסף צצה עוד בעיה שרוב הכניסות בפועל הן מניידים ככה שהתשלום פר הקלקה במחשבים יעלה בין כו וכו
רוב התנועה הבוטית מגיעה מניידים וגם רוב התנועה באופן כללי מגיע מניידים ואיתו גם התוצאות ורוב האנשים המשתמשים במחשב הם יותר עובדים מאשר צרכנים
מכן הטרגוט לשיקולך האישי בלבד
 1. השתמש ברשימת החסימה (Exclude)
  לכל משתמש שמשלם עבור מודעות פייסבוק או גוגל יש גישה לרשימת החסימה שלו, שבה ניתן להשתמש, כפי שהשם מרמז, לחסום אנשים מסוימים, נתונים דמוגרפיים מסוימים, ואפילו מדינות מסוימות לראות את המודעות שלהם.

זוהי הדרך הטובה ביותר להישמר מפני חוות קליקים במיוחד מפני שכל כתובות ה- IP השייכות לארצות שנבחרו לא יוכלו לראות, לגשת או לקיים אינטראקציה עם כל אחת מהמודעות שלך, בצורה או דרך. הדרך הטובה ביותר לעשות שימוש בתכונה זו היא למעשה להתקין קוד מעקב שמקליט את המתרחש באתר האינטרנט שלך ולעקוב אחר הפעילות של המשתמשים, כמו גם כתובות ה- IP שלהם, כמה זמן הם היו באתר שלך, מה הם מסתכלים, ומה הם עשו . אם אתה מתחיל לראות הרבה קליקים מזויפים, כמו ביקורים של 2 שניות, מ- IPs השייכים למדינה מסוימת, אל תהסס להוריד את פטיש האיסור ולהוסיף אותו לרשימת החסימה. אמנם זה אולי נראה קצת קשה וקצת מפלה, ובצדק, כי זה רק זה, זה גם משהו שאתה צריך לעשות כדי להדוף מפני חוות לייקים ו Click frauds.

 

ישנן מדינות כמו הודו, פקיסטן, בנגלדש, וניגריה שידועות לשמצה על הפעלת חוות קליקים וחוות לייקים שזה גם סיפור בפני עצמו, כמו גם שירותים אחרים של הונאות אשר יכולים, ולמעשה, ישפיעו על העסק שלך בצורה שלילית. כן, זה יהיה די הרבה לנעול את כל המדינות מן הגישה העסק שלך, את המוצרים שלך, את השירותים שלך, אבל אז שוב אתה תאבד יותר כסף כדי להתמודד עם ההונאה מאשר הכסף שתאבד בלא לעשות איתם עסקים בכלל.
 
לסיכום
 
התגוננות מפני הונאת קליקים זאת לא עבודה פשוטה, בעיקר בגלל כמה שזה יכול להיות קשה לאתר את ההונאה להתמודד איתה באופן משפטי. ללא ספק, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות זה להיות זהיר, ולוודא שאתה מחנך את עצמך כראוי בכל הנוגע לעולם השיווק ומודעות גוגל ופייסבוק, ולוקח בידיים שלך בלבד את ניהול השיווק והפרסום של העסק שלך, תנקט באמצעי מניעה ותשמור מקרוב מאוד על המודעות שלך, כמו גם על התנועה שהן מייצריות.

זה ייקח הרבה זמן, וזה ידרוש ממך להשקיע הרבה מאמץ ומשאבים, אבל אם זה נעשה כראוי, העסק שלך יגדל עד לנקודה שבה אתה יכול להרשות לעצמך מחלקה שלמה המוקדשת לפעילות זו, כמו גם כמו אמצעים מגוונים יותר של פרסום.
 
נ.באפשר גם לעשות לך חיים קלים יותר 🙂
אני גאה להכיר לך את מערכת קליקסיז, קליקסיז הינה מערכת אוטומטית אשר חוסמת כתובות IP שעושות הונאת קליקים ובתוך המערכת יהיה לך אפילו מנהל חשבונות אישי שידרוש מגוגל החזר כספי בעבור כל הונאת קליק אשר נפלת בה חלק!


מדריך החזר כספי על פרסום בגוגל אדס וחסימת קליקים מזויפים


 לינק למערכת: http://bit.ly/2ESLN41

 

בתוך המערכת יהיה ניתן לחסום כתובות ומיקומים ואפילו להגדיר את האוטומציה הנוחה לך ביותר המערכת אפילו מקליטה את המבקרים באתרים שלך ועוזרת לך להבין גם יותר טוב את מהלכי השיווק שלך
 
ובקשר לכמות הכסף שניתן לחסוך דרכם?
אתה לא תאמין כמה כסף זרקת לפח לפי שהתחלת לעבוד עם קליקסיז!
ההשקעה הכי טובה של כל משווק. המערכת לא יקרה כלל והתשלום עבורה מרגיש כאפס לאחר שתחסוך הרבה יותר כסף בשימוש בה.

מעל 40% מהתנועה ברחבי האינטרנט היא מזויפת הגן על העסק שלך ועל תקציב השיווק שלך היום ותתחיל לעבוד בצורה מסודרת עם קליקסיז
לחץ/י כאן לפתיחת חשבון ניסיון בחינם ותחסום קליקים מזויפים בשלט רחוק וללא מאמץ


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
15
+1
51
+1
18
+1
0
+1
12
+1
0
+1
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button