קניית רכב מליסינג | המדריך המלא והמפורט לקניית והשכרת רכבים

קניית רכב מליסינג נשמעת כמו חלום, היכולות לקנות רכב חדש לגמרי בתשלומים נוחים. אבל האם יותר משתלם לקנות או ללכת למסלול של השכרת רכב לחודש?

מי לא רוצה את האפשרות לקנות רכב חדש ונוצץ היישר מהניילון? שירותי ליסינג הגיחו לחיינו בדיוק כדי לאפשר לנו ליהנות מהחלום המסנוור בתשלומים נוחים ומסגרת תומכת. קניית רכב מליסינג מוצגת כפתרון חלומי אך אם כבר פונים לשירותי ליסינג האם עדיף לקנות את הרכב בסוף התוכנית או להמשיך במסלול של השכרת רכב לחודש? ואיזה עוד אפשרויות נוחות יש לרכישת רכב חדש חוץ מליסינג?
בואו לבדוק מה הדרך הכי משתלמת עבורכם להגשים את החלום לרכב חדש ומשודרג.  

שלב ראשון, איך לבחור את הרכב הנכון עבורכם ?


כאשר אתם ניגשים למשימה החשובה אך המתישה של בחירת סוג רכב ובחירת סוג המימון לרכישה יש להתייחס לכמה קריטריונים שונים במהלך התהליך.

1. מה הדרישות שלכם מהרכב ? (רמת בטיחות, אמינות, גודל, צריכת דלק וכו')

2. כמה אתם יכולים להשקיע על רכישת הרכב ?

3. כמה נפשות אתם במשפחה ?

4. מי וכמה אנשים נוהגים ברכב? 

5. האם אתם נוסעים יותר בנסיעות בין עירוניות או נסיעות קצרות בתוך העיר ?

6. בדיקה וסקר שוק מעמיק – האם עדיף לכם לקנות רכב חדש או אולי להשכיר רכב לחודש עם אפשרויות לחידושים והארכות ?

שלב שני, רכישת הרכב בפועל לא דווקא רק קניית רכב מליסינג  – 

 

לאחר שישבתם והחלטתם מה אתם יכולים ורוצים שיהיה באוטו החדש שאתם מתכנים לקנות הגיע הזמן להתחיל לחפש מאיפה הכי משתלם וכדאי לכם לקנות אותו. מומלץ לבדוק בכמה וכמה אפשרויות מימון ומקומות טרם הקנייה על מנת לוודא כי אתם באמת סוגרים את העסקה המשתלמת והנוחה ביותר עבורכם.

אפשרויות רכישה –  

1. טרייד אין – ישנן חנויות רכב המאפשרות החלפה וקיזוז בעד הרכב הישן שלכם. תוכלו למכור את הרכב שלכם לחברה ממנה אתם מעוניינים לקנות ושווי הרכב שלכם יקוזז מעלות הרכב החדש ושינה לרוב אפשרות לחלק את הסכום שנותר לתשלומים מותאמים.

2 . הלוואה – קיימת האפשרות לפנות לבנק או לכל גוף פיננסי אחר המלווה כספים בבקשה להלוואה למען רכישת רכב.

3. קניית רכב מליסינג פרטי או השכרת רכב דרך ליסינג תפעולי. 

קניית רכב מליסינג, איך זה מתאפשר ולמי זה מתאים

 

המונח ליסינג מתייחס לשיטת מימון לציוד שונה אך השיטה מוכרת בארץ בעיקר בהקשר למימון רכבים, ישנה אפשרות למימון פרטי או עסקי והמחירים והתנאים משתנים בהתאם לכך ולתנאים . 

קניית רכב מליסינג פרטי –

ליסינג פרטי הוא מימון לקניית רכב שלא דרך בנק או הלוואה. המימון עובד דרך החכר, החברה רוכשת את הרכבים מהיצרן ומשמשת כמתווכת לקניית הצרכן. לרוב על מנת לרכוש רכב בליסינג פרטי יש צורך בתשלום ראשוני שקובעת החברה ואז מתחילים בתוכנית תשלומים לפרק זמן שנקבע מראש, בסוף עסקת התשלומים יישאר לרוכש סכום נמוך יחסית להשלים על מנת לרכוש את הרכב לבעלותו הפרטית. לרוב רכישת הרכב היא חלק מההתחייבות אך במקרים מסוימים זה לא הכרח. 

מחיר התשלומים החודשיים והתשלום הראשוני משתנים ממספר פרמטרים – סוג הרכב, גיל הנהג, שנות וותק על הכביש, עברות קודמות, יציבות כלכלית, מספר אנשים שנוהגים על הרכב ועוד. למרות השינויים האפשריים במחיר עדיין מדובר לרוב בתוכניות תשלום די נוחות ומותאמות הנותנות מענה ופתרון לאנשים רבים המעוניינים לרכוש רכב חדש אך אינם מסוגלים לעמוד בתשלום הכולל.  

השכרת רכב מליסינג תפעולי – 

בדרך כלל משתמשים בצורה זו כדי לשכור רכבים דרך מקומות עבודה כחלק מתנאי העסקה בחברה וזה לא מגביל לתהליך של קניית רכב מליסינג. משתמשים בצורה זו כדי לבצע פעולה של השכרת רכב לחודש בדרך כלל לתווך מראש של כ36 חודשים, בתום 36 החודשים העובד מחזיר את הרכב לחברת החכר והוא רשאי להתחיל את התהליך מחדש או לבחור שלא לחדש עסקה.  בשיטת רכישה זו העובד אינו נדרש לשלם מקדמה על הרכב ובמהלך כל התקופה הרכב נמצא בבעלות חברת החכר כיוון הרכב מושכר לאורך כל התקופה ואינו נקנה בצורה מסודרת.

היתרון הגדול והבולט בשיטת השכרת רכב לחודש בתוכנית של ליסינג תפעולי הוא שהתכונית כוללת בתוכה את הוצאות הרכב השוטפות כגון טיפולים, ביטוח, אגרות, טסט ועוד. כיוון שהשכרת הרכב כוללת בתוכה את כל הטיפולים מדובר במסלול תשלומים יקר יותר מהליסינג הפרטי, אך למרות המחיר מדובר באפשרות מאוד נוחה עבור נהגים שרוצים ליהנות מכל היתרונות שברכב חדש בלי האחראיות שכלולה בדבר.

 לאחר הרכישה – 


אנשים נוטים לחשוב שהחלק הקשה נגמר ברגע שרכשתם את רכב החלומות שלכם אבל… הרגע רכשתם את רכב החלומות שלכם! אתם צריכים לדאוג ולטפל בו בצורה אחראית על מנת לשמור עליו במצב טוב עד כמה שאפשר. מומלץ לאחר הרכישה למצוא מוסך של החברה המסחרית ממנה רכשתם על מנת שיהיה מעקב במקום מסודר ועקבי על הטיפולים של הרכב. 

לסיכום – 

התהליך של רכישת רכב חדש הוא תהליך לא פשוט ואנשים רבים נוטים להיכנס ללחץ מהחיפוש אחר הרכב המתאים ומההוצאות הכלולות בכך. למזלנו היום כבר לא מדובר בתהליך מסובך מידי ואת רוב החיפושים, ההתייעצויות והמחקר המקדים ניתן לעשות מהבית דרך המחשב או הטלפון ואין צורך אמיתי במעבר בין סוכנויות שונות. אנחנו מקווים שהמדריך עזר לכם קצת לקבל כיוון ותמונה ברורה יותר בכל הנוגע לתהליך שאתם נכנסים אליו. 


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button