סקירה: מדוע שורטיסטים זורקים את GameStop ומעמידים את עוקבי Reddit וסוחרים אחרים בסיכון גדול יותר

שורטיסטים ממלאים תפקיד חיוני בתהליך קביעת המחירים בשוק סוחרים קמעוניים בודדים עשויים לנצח בקרב נגד השורטיסטים. אבל אין ספק שהם יאבדו את המלחמה.

מאמר זה מתייחס לקרנות הגידור ושורטיסטים אחרים שסגרו לאחרונה את הפוזיציות שלהם במניות גבוהות כמו GameStop . GME, + 67.87% דבר שהוביל להצהרה חסרת נשימה שבוול סטריט חל עידן חדש – אחד שבו הבחור הקטן נוקם לבסוף בסוחרים הגדולים.

הלוואי שזה היה כל כך קל. ארבע המילים המסוכנות ביותר בוול סטריט הן "this time is different", וההתרגשות סביב GameStop היא המקבילה הפונקציונלית לאותו ביטוי מסוכן.

הרחק מלהיות שונה, ההתנהגות האחרונה של השורטיסטים דומה למדי למה שקרה בשלבים האחרונים של בועת האינטרנט בסוף שנות התשעים ובתחילת שנת 2000. ואז, כמו עכשיו, השורטיסטים השקיעו לא מעט בפוזיציות על מניית GameStop, וכמו בבועת האינטרנט של תחילת שנות ה2000. המניות זינקו לרמות בלתי נתפסות. אבל זה לא אומר שהסוחרים בפועל שינו את אמונתם הבסיסית כי המניות הללו מוערכות יתר על המידה ובצורה פרועה ולא ריאלית.

במקום זאת, על פי מחקרים שערכו ג'רמי שטיין, יו"ר המחלקה הכלכלית באוניברסיטת הרווארד, ואוון למונט, מנכ"ל ומנהל עמית של קבוצת השקעות כמותית במחקר רב נכסים בחברת הניהול בוולינגטון, הסיבה הסבירה ביותר שהשורטיסטים השקיעו ללא גבולות. הי שמניות אלה יכולות להישאר מנופחות להחריד ללא הגבלת זמן. הם גם זיהו שמניות אלה יכולות להיות יקרות במחיר יתר על המידה בינתיים, ועם עלויות החזקה גבוהות עוד יותר.

השורטיסטים ביימו את מה שהסתכם בנסיגה טקטית בלבד. אבל הם עמדו מוכנים לעשות פוזיציות שורט שוב באגרסיביות ברגע שהשוק הסתובב לבסוף. הדבר מתואר בתרשים שלהלן, המתווה את מדד ה- Nasdaq Composite Index , -2.00% יחד עם יחס הריבית הקצרה של נאסד"ק. שימו לב שיחס זה הגיע לשיא בשנת 1998 ואז ירד בצורה דרמטית עד לאחר התפוצצות בועת האינטרנט במרץ 2000.
GameStop שורטיסטים

ייתכן שנראה את אותו הדבר כעת, טען שטיין בהודעת דוא"ל. "השורטיסטים ש"זרקו את המגבת" על מניות כמו GameStop אולי פשוט מכירים בכך שהשוק יכול להישאר לא רציונלי יותר ממה שהם מוכנים או מסוגלים – בהתחשב במרווחים ובמגבלות מימון – לעמוד בעסקיהם. אז בוודאי לא רוצים להסיק מהתנהגות כזו מצד השורטיסטים בשלב זה שהם חושבים ש- GameStop ומניות אחרות שקיבלו בעבר שורטים חזקים מוערכות כעת מאוד. "

שטיין מצביע על פגם בשוק המניות היעיל אחרת. כאשר השוק פועל כפי שהוא אמור, למוכרים קצרים יש תפקיד מהותי בתהליך קביעת המחירים של השוק. כאשר המחירים הופכים גבוהים מדי, המכירה שלהם עוזרת להחזיר את המחיר לארץ – כשם שלחץ הקנייה הופך להיות בולט יותר כאשר המניה מתערערת פחות. משיכת המלחמה בין קונים למוכרים מביאה למחיר שיווי משקל שברוב המקרים הוא הוגן יותר ממה שמישהו מאיתנו יחשוב שנכון.

כאשר המוכרים הקצרים עוזבים את מגרש המשחקים והולכים הביתה, הם כבר לא מספקים את הצ'קים והיתרות שמונעות מהמחירים להתנפח לרמות בלתי סבירות באופן פרוע. תיאורטיקני שוק מתייחסים לתופעה כאל "הגבולות לארביטראז '". היום זו לא הפעם הראשונה שאנחנו פוגשים גבולות אלה, וזה בוודאי לא יהיה האחרון.

אז מספיק עם שיחת "העידן החדש". מה שאנחנו עדים לו עם GameStop אינו ייחודי. אמנם ייתכן שלא נדע את הפיתולים המסוימים שייקח הסיפור הזה, אך אנו יודעים כיצד הוא יסתיים.


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
0
+1
0
+1
7
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button