האם זה הולך להיות "האית'ריום הבא?" הכירו את המטבע הדיגיטלי קספר

זה הקטן גדול יהיה? הכירו את המטבע שהוקם במטרה להכניס את טכנולוגיית הבלוקצ'יין למיינסטרים • "נפשט את המסחר במטבעות הדיגיטליים" • קספר תאפשר לארגונים לבחור בין אינטראקציות רשת ציבורית, מורשות ופרטיות בהתאם להעדפות הסודיות שלהם מבלי לוותר על האבטחה או הביצועים

"האית'ריום הבא" הם קוראים לו: עד שהופיעה חברת קספר (Casper), טכנולוגיית הבלוקצ'ין סבלה מבעיות רבות. אין פרוטוקול אחד שקיים בשוק, שמאגד ותומך גם בארגונים (ויזמים), גם במפתחים וגם בצרכים של הלקוחות. "Casper Network" נבנתה על מנת לספק אקוסיסטם עבור בלוקצ'יינים – עם פתרון שלא מכריח את לקוח הקצה לבצע פשרות. הקבוצה שעומדת מאחורי Casper Network היא CasperLabs – תחת ניהולה של המייסדת והמנכ"לית מדה פרליקר, שפיקדה בעבר על חברות כמו: אדובי, אוולרה, אמ.פי 3 ועוד רבות.

 

קספר אספה מומחים מכל העולם

בקספר אספו מומחים לטכנולוגיה, מנהיגים עסקיים ויועצים מנוסים מכל ענפי הבלוקצ'יין, הארגונים ותעשיות הענן על מנת להביא לשוק את פלטפורמת רכישת המניות הבטוחה, החכמה והמתקדמת ביותר. ולא – לא מדובר על הסתעפות של בלוקצ'יין קיים. ההפך, זה נבנה מהיסודות, בתוך חברת קספר.
האם זה הולך להיות "האית'ריום הבא?" הכירו את המטבע הדיגיטלי קספר
מאגדים הכל תחת קורת גג אחת // קרדיט תמונה: מתוך דף היוטיוב הרשמי של קספר לבס

 

בהתחלה ניתן יהיה לרכוש קספר באמצעות CoinList בלבד

מעבדות קספר יצרו מתחרה חדש לאית'ריום, שהושק במכירה מוקדמת ב-23 במרץ 2021 באתר Coinlist. אית'ריום הוא האסימון המקורי לרשת קספר ועתיד להיות האית'ריום הבא ככה מומחים טוענים. ה-CSPR זמין לרכישה רק באמצעות CoinList למכירה אסימונית ציבורית ראשונית. לאחר סיום תקופות ההנפקה של CSPR, אנו צופים שהאסימון יהיה זמין באמצעות פלטפורמות אחרות.

 

מי השקיע באסימוני CSPR?

מעבדות קספר גייסו מימון מ-Arrington Capital בשנת 2019 ואחריה הענקים הגדולים Digital Strategy, Consensus Capital, Hashkey Capital ו-RockTree Capital, שהשקיעו בחברה. "CasperLabs" הודיעו לאחרונה על שותפותה עם ספק ותשתית הבלוקצ'יין הסינית BSN בתחילת פברואר 2021.

 

סוחרים – בלי לוותר על הדברים החשובים

למרות שהמסחר במטבעות דיגיטליים הוא מרשים וגדול, עדיין הבלוקצ'יין רחוק מלהוות הזרם המרכזי. ההוכחה היא פשוטה – כשהולכים לחנות משלמים לרוב או באמצעות מזומן או בכרטיס אשראי (לאחרונה גם העברה בנקאית בתצורות שונות). קספר מתכוונת לשנות את זה – ולהפוך את טכנולוגיית הבלוקצ'יין לאמצעי התשלום המרכזי בעולם המערבי.

 

רשת קספר היא שכבת בלוקצ'יין Proof-of-Stake, הגרסה הראשונה המוכחת והבטוחה ביותר של CBC Casper. המשימה של קספר היא להכניס את הבלוקצ'יין למיינסטרים וליצור רשתות פתוחות ושקופות יותר. קספר מסירה את המחסומים המונעים אימוץ בלוקצ'יין כאמצעי תשלום המרכזי על ידי הפיכת בלוקצ'יין לידידותי לשימוש, פתוח לעולם ועמיד בפני שינויים מהיום למחר. הקוד הוא קוד פתוח, שבנוי מהיסוד. הצוות מבקש לספק בסיס שוויוני המיועד להשפעה לאורך זמן.

 

מטבע דיגיטלי עם קונצנזוס

מפתחי אית'ריום הם אלה שתכננו את CBC Casper כדי להביא גמישות וסופיות, מה שיעורר קונצנזוס סביב blockchain. הסופיות תגביר את הביטחון, מכיוון שמובטח שהחלטות העבר אינן הפיכות. כלומר, ההחלטות דטרמיניסטיות (קבועות וידועות מראש) ולא הסתברותיות (משתנות בהתאם לנתונים). יתרונות אלה הופכים את העסקאות למהירות יותר, מה שמשפר את אמון המשתמשים בפלט הנתונים, לא מדובר במטבע אפלולי כמו מטבע PI מדובר במטבע בעל משמעות וערך ושדרוג משמעותי לאית'ריום המוכר לנו היום.

 

הפרוטוקול מיועד לאימוץ ארגוני ומתמקד בהרשאות פרטיות גמישות, זמן אחזור ואבטחה. קספר מאפשרת לארגונים לבחור בין אינטראקציות רשת ציבוריות, מורשות ופרטיות בהתאם להעדפות הסודיות שלהם מבלי לוותר על האבטחה או הביצועים. עובדות אלה כבר משכו מספר צוותים וארגונים גדולים לקספר.

 

העדפות משתנות

קספר נבנתה על מנת לעמוד בהעדפות משתנות של עסקים ומפתחים. חוזים הניתנים לשדרוג מבטיחים שמפתחים ועסקים יכולים לשפר את היישומים שלהם לאורך זמן.

 

אופטימיזציה ארגונית

דרך קספר, עסקים יכולים לבחור לבנות יישומים פרטיים או מורשים ברשת, שמספקים ליישומים ארגוניים גם סודיות של רשת פרטית וגם אבטחה של ציבורית.

 

חוזים הניתנים לשדרוג

קספר מאפשר לשדרג ישירות חוזים חכמים ברשת, להסיר את הצורך בתהליכים ולהקל על תיקון פרצות באמעות חוזה חכם.

 

ביצוע במקביל

ביצוע במקביל מאפשר תפוקה מוגברת מאוד עם איזון עומסים. במקום משימות שמחכות למשימות אחרות, הן יכולות להתבצע במקביל, ובכך להגדיל את מהירות הרשת.

 

התנהגות רשת מגוונת

קספר מעודדת התנהגות רשת פעילה ומגוונת על ידי קביעת עלויות גז עקביות, צפויות ושקופות – ביטול תנודתיות ושיפור חוויית המשתמש והמפתח.

 

תמיכה באינטרנט

קספר תומכת במפתחים הבונים באמצעות WebAssembly. המערכת האקולוגית לפיתוח של הרשת נועדה להיות מוכרת למפתחי Web2 קיימים במקום להיכתב בשפה קניינית.

 

מקשים משוקללים

מנגנון בקרת גישה מלאה על חוזים, פריסות וחשבונות פירושם שההרשאות בעסק שלכם עוברות לבלוקצ'יין שלכם.

 

רסיסים

ארכיטקטורת ה-PoS של קספר מאפשרת שיתוף, ובך פתרון לשינוי גודל מסד הנתונים. הרשת מייעלת את הביצועים על ידי פירוק העומס לקבוצות קטנות ומהירות יותר של צוותים מאמתים המכונים "רסיסים" והפצת עבודה על פניהם.

 

סיכום

רוצים להיות חלוצים? הראשונים שרוכשים את הטכנולוגיה של העולם הבא? כל הפרטים באתר CoinList.

 

*חשוב לציין: כל הנכתב במאמר זה לא מהווה ייעוץ פיננסי כזה או אחר. כותב המאמר לא מתיימר להיות מייעץ השקעות ולא ממליץ לטוב או לרע על אם להשקיע או לא, מדובר במאמר למטרות מחקר בלבד.

 


אם ברצונכם לקבל הדרכות עסקיות נוספות כאלה, היישר לתיבת הדואר הנכנס שלכם, הירשם לניוזלטר שלנו כאן למטה. 📫

מה אתם חושבים על המאמר?
+1
26
+1
19
+1
11
+1
0
+1
46
+1
0
+1
0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button